شرکت سرآمد صنایع بهشهر (سهامی خاص)

تاریخچه و فعالیت

کلیات شرکت

گروه شامل شرکت سرآمد صنایع بهشهر (سهامی خاص) به عنوان شرکت اصلی و شرکت بازرگانی نواندیشان اطلس ایرانیان (سهامی خاص) به عنوان شرکت فرعی است. شرکت سرآمد صنایع بهشهر (سهامی خاص) در تاریخ 27 تیر 1386 با نام «شرکت سرمایه‌گذاری سرآمد غدیر» به صورت سهامی خاص تأسیس و طی شماره 301018 و شناسه ملی 10103382563 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. نام شرکت پس از دو مرتبه تغییر نهایتاً بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 1391/07/29 به شرکت سرآمد صنایع بهشهر (سهامی خاص) تغییر یافت.

آخرین سرمایه شرکت سرآمد صنایع بهشهر 880 میلیارد ریال می‌باشد که 55% آن متعلق به شرکت توسعه صنایع بهشهر و 45% آن هم متعلق به شرکت صادراتی توسعه صنایع بهشهر زرین می‌باشد که با توجه به ترکیب سهامداران کل سهام گروه به طور مستقیم متعلق به شرکت توسعه صنایع بهشهر بوده و این شرکت از جمله واحدهای فرعی شرکت مذکور می‌باشد.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت شرکت اصلی  به شرح زیر است:

 • خرید، فروش، صادرات، واردات، ساخت، تولید و مونتاژ کلیه کالاهای تجاری مجاز، ارائه کلیه خدمات تجاری، فنی و تخصصی در داخل و خارج از کشور، سرمایه‌گذاری در سهام سایر شرکت‌ها، اخذ تسهیلات مالی، ایجاد شعب و نمایندگی در داخل و خارج از کشور و مبادرت به کلیه امور تجاری مجاز در چارچوب اهداف شرکت

فعالیت‌های عمده شرکت در سال‌های اخیر واردات محصولاتی با مزیت رقابتی بالا بوده است که پس از مطالعه بازار، این  محصولات شامل:

 • دانه سویا
 • کنجاله سویا
 • کنجاله کلزا
 • ذرت
 • جو
 • روغن آفتاب‌گردان
 • روغن سویا

می‌باشند که با توجه به برنامه‌ریزی‌های ماهیانه برای خرید اقلام فوق، این شرکت توانایی تأمین نیازهای داخلی را دارد، مضافاً در نظر دارد که به عنوان یکی از اصلی ترین تأمین‌کنندگان این محصولات در داخل کشور شناخته شود.

بخش صادرات، بخش نوظهوری در این شرکت می‌باشد و برای رقابت با بازارهای داخلی و خارجی به برنامه‌ریزی‌های استراتژیک  نیازمند است که با توجه به اقدامات انجام شده، برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و میان‌مدت بدین منظور در حال تدوین می‌باشد.

همچنین شرکت سرآمد صنایع بهشهر در سال 1396 به منظور موفقیت اجرا و دستیابی به اهداف تبیین شده در سازمان اقدام به اجرای رویکردی جامع‌نگر در برنامه‌ریزی ایجاد و بهبود سیستم‌های مؤثر بر کسب‌وکار نموده است. شناسایی وضعیت موجود کارکردهای اصلی و مؤلفه‌های مهم سازمانی و شناسایی نیازمندی‌های اجرایی، پایه‌گذار رویکردی جامع‌نگر در برنامه‌ریزی ایجاد و بهبود سیستم‌های مؤثر بر کسب‌وکار خواهد بود به گونه‌ای که علاوه بر اینکه از یک سو موجب ایجاد یکپارچگی میان سیستم‌های جاری سازمان شده و زمینه را برای افزایش بهره‌وری و هماهنگی میان فرآیندهای اصلی فراهم می‌آورد، از سوی دیگر بستر تکامل سیستم‌های موجود و شکل‌گیری سیستم‌های آتی را نیز پدید می‌آورد.

کلیات شرکت فرعی

شرکت نو اندیشان ساختمان صنایع بهشهر (سهامی خاص) در تاریخ 1386/06/05 تحت شماره 303971 و شناسه ملی 10103411873 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است. به موجب مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 1389/02/06 نام شرکت به بازرگانی نو اندیشان اطلس ایرانیان (سهامی خاص) تغییریافت. شرکت بازرگانی نو اندیشان اطلس ایرانیان (سهامی خاص) از جمله شرکت‌های فرعی شرکت سرآمد صنایع بهشهر (سهامی خاص) و واحد تجاری اصلی و نهایی شرکت توسعه صنایع بهشهر (سهامی عام) می‌باشد.

آخرین سرمایه شرکت نو اندیشان اطلس ایرانیان 100 میلیارد ریال می باشد که 69% آن متعلق به شرکت سرآمد صنایع بهشهر بوده که به طور مستقیم جزو شرکت‌های فرعی شرکت سرآمد صنایع بهشهر و به طور غیرمستقیم جزو شرکت‌های فرعی شرکت توسعه صنایع بهشهر می‌باشد.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت شرکت فرعی به شرح زیر است:

 • انجام امور عملیات ساختمانی، عمرانی و کلیه عملیات مشابه، مشارکت در ساخت و احداث ساختمان‌های اداری، مسکونی، تجاری با اشخاص حقیقی و حقوقی، مشارکت در سایر شرکت‌ها، واحدهای تولیدی و صنعتی، بازرگانی، خدماتی و نیز مبادرت به هرگونه عملیات بازرگانی و نیز خرید و فروش کالا در داخل و خارج از کشور
 • خرید و فروش مواد اولیه تولید، مواد کمکی و بسته بندی، ملزومات و اقلام مورد نیاز خطوط تولید در هر یک از بخش‌های صنایع غذایی، خوراک دام و طیور، صنایع بهداشتی بسته بندی، ساختمانی، پتروشیمی و وابسته
 • انجام کلیه عملیات بازرگانی در جهت تأمین اقلام وارداتی مورد نیاز جامعه و یا صدور کالا به صورت عام و کلیه زمینه‌های مجاز و در چارچوب قوانین بازرگانی کشور شامل خرید داخلی و واردات و فروش کالا در داخل و خارج از کشور
 • انعقاد قرارداد همکاری، ارائه خدمات بازرگانی و سرمایه‌گذاری تأمین و تدارک کالا با سایر طرف‌های تولیدی، نمایندگی در هر یک از زمینه‌های مرتبط حوزه فعالیت شرکت صادرات و واردات مرتبط با زمینه‌های فعالیت شرکت و کلیه عملیاتی که به طور مستقیم و غیرمستقیم برای پیشبرد و تحقق اهداف شرکت لازم و مفید بوده و یا در جهت اجرای فعالیت‌های شرکت ضرورت داشته باشد.

سایر اطلاعات

مدیرعامل: حسین پاپی

دفتر مرکزی: سعادت آباد، خیابان شهید حسین شکرایی، بلوار شهید پاکنژاد، نبش کوچه آسمان چهارم شرقی، پلاک 1

تلفن: 74504000

نمابر: 26762647

وب‌سایت: http://saramad-behshahr.ir