شرکت زرین ذرت شاهرود

شرکت زرین ذرت شاهرود (سهامی خاص)، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه صنایع بهشهر است که در سال 1388 با هدف تولید نشاسته، گلوکز و مشتقات آن از ذرت در شهرستان شاهرود آغاز به کار نموده است. دیدگاه سرمایه‌گذاران این مجموعه، تولید محصولاتی با بهترین کیفیت و بالاترین کمیت در سطح ایران و تأمین بخش عمده نیاز بازار در این حوزه بوده است.

در حال حاضر 48% از سهام شرکت زرین ذرت شاهرود متعلق به شرکت صادراتی زرین و آخرین سرمایه ثبت شده آن 308 میلیارد ریال و خط تولید کارخانه شرکت در سال 1392 به بهره‌برداری رسیده است.

مشتقات حاصل از فرآیند تولید این کارخانه، از جمله روغن ذرت، چسب ورق کارتن و انواع خوراک دام، نیز با بهترین ویژگی‌ها در این مجموعه در حال تولید است.

تقاضای روزافزون داخلی سبب شده است تا تولید این شرکت با ظرفیت قابل ملاحظه‌ای انجام شود و این شرکت پیگیر تولید محصولات متنوع‌تری باشد.

مدیریت و کارکنان متعهد و مجرب شرکت زرین ذرت شاهرود همواره در مسیر ارتقای کیفیت محصولات گام برمی‌دارند که نتایج این اقدامات در ویژگی‌های کمی و کیفی محصولات آن مشهود است.

محصولات

خط تولید کارخانه زرین ذرت شاهرود، با استفاده از تکنولوژی موسوم به Corn Wet Milling امکان تولید محصولات اصلی، از جمله نشاسته، گلوکز، نشاسته پره‌ژل و اکسید نشاسته، و محصولات و مشتقات جانبی، از جمله روغن ذرت، کنجاله ذرت، گلوتن، پوسته و آب استیپ، را داراست.

نشاسته

نشاسته ذرت تولید شده در شرکت زرین ذرت شاهرود که در دسته نشاسته‌های صنعتی قرار می‌گیرد، پودری سفیدرنگ، بدون رنگ، بو و طعم است که قابلیت حل شدن در الکل را دارد و در مقایسه با نشاسته‌های تولید شده از منابع دیگر، حاوی مقادیر بسیار کم سلولز، پنتوزان، نمک طعام، چربی و فسفر است. این نشاسته اسیدیته کمتر و مقاومت حرارتی بالاتری را داراست.

نشاسته صنعتی تولید شده در شرکت زرین ذرت هنگام تلفیق با آب سوسپانسیونی شفاف و بدون کدورت با ویسکوزیته یکنواخت را ایجاد می‌کند که به دلیل خصوصیات پیوندی، قوام دهنده و پرکنندگی (Filler) مناسبش به طور گسترده‌ای در صنعت کاغذسازی، تولید مقوا و چسب نشاسته کاربرد دارد.

گلوکز

گلوکز مایع تولید شده در شرکت زرین ذرت شاهرود، شربتی کاملاً شفاف، بی‌رنگ و فاقد ناخالصی و مزه‌های مزاحم با ویسکوزیته مطلوب و محتوی ترکیبی از قندهای گلوکز، دکستروز و مالتوز است و از هیدرولیز نشاسته به وسیله فرآیند آنزیم - آنزیم تحت شرایط کنترل شده تولید می‌شود.

عمده کاربرد گلوکز تولیدی شرکت زرین ذرت شاهرود در صنایع غذایی و شیمیایی برای ساخت شیرینی، شکلات، آدامس، کمپوت، بستنی، سس، نوشابه، نوشیدنی‌های میوه‌ای، انواع مرباها، نان، فروکتوز، سوربیتول، اسید سیتریک و ...، در صنایع داروسازی برای شربت‌های سرفه، شربت‌های ویتامینه و انواع قرص‌ها و در صنایع چرم برای انعطاف‌پذیری، فرم دادن، براق کردن و جلوگیری از ترک خوردن کفش به کار می‌رود.

گلوتن

گلوتن ذرت، پروتئین دانه ذرت است که به صورت گرانول‌های نارنجی یا طلایی رنگ تولید می‌شود. گلوتن از محصولات فرعی این شرکت است که از فرآیند جداسازی نشاسته و گلوتن حاصل می‌شود.

گلوتن در تهیه خوراک دام و همچنین در خوراک آبزیان و طیور به عنوان مکمل غذایی مقوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایر اطلاعات

مدیرعامل: امیرمسعود جواهریان

دفتر مرکزی: تهران، خیابان ایرانشهر، نرسیده به خیابان انقلاب، جنب بانک ملی ایران، پلاک 47، طبقه اول، واحد 6

کدپستی: 1581633934

تلفن: 31-88849530

نمابر: 88309508

کارخانه: شاهرود، انتهای بلوار 12 فروردین

وب‌سایت: http://www.zarrinzorrat.co/