افت ذرت و سویا در پایان هفته

جمعه، 20 فوریه 2015 – قراردادهای آتی ذرت و سویا روز جمعه به دلیل فشار ناشی از دور برداشت سود در پی رشد قابل توجه روز پنج‌شنبه، افت کردند.

رشد 1.8 درصدی به دلیل خرید در قیمت‌های پایین و تقاضای صادراتی

جمعه، 16 ژانویه 2015 – ذرت آمریکا روز جمعه در بزرگترین رشد روزانه خود در طول دو هفته، به دلیل حمایت ناشی از پوشش موقعیت‌های کوتاه و افزایش تقاضای صادراتی، 1.8 درصد رشد کرد و از پایین‌ترین سطح قیمتی دوماهه خود بازگشت.

رشد ذرت و سویا به دلیل تقاضای صادراتی

جمعه، 09 ژانویه 2015 – به گفته بازرگانان، قراردادهای آتی ذرت و سویا روز جمعه در نتیجه تقاضای صادراتی قوی تثبیت شدند.

افزایش برآورد تولید جهانی ذرت از جانب IGC برای هفتمین ماه

پنج‌شنبه، 27 نوامبر 2014 – شورای بین‌المللی غلات (IGC) برای هفتمین ماه برآورد خود از تولید جهانی ذرت را افزایش داد و محصول نزدیک به رکوردی را پیش‌بینی کرد.

افت ذرت آمریکا و رشد دیرهنگام سویا

جمعه، 07 نوامبر 2014 – قراردادهای آتی ذرت در بورس شیکاگو (CBOT) در نتیجه تثبیت موقعیت از جانب سرمایه‌گذاران درست پیش از گزارش وزارت کشاورزی آمریکا که انتظار می‌رود حاکی از بهبود برآوردهای تولید از برداشت در حال انجام در منطقه میدوست (Midwest) باشد، افت کردند.

افت ذرت و سویا به دلیل مناسب بودن آب و هوای خشک آخر هفته برای برداشت

جمعه، 24 اکتبر 2014 – قراردادهای آتی ذرت از اوج هفت هفته‌ای خود و قراردادهای آتی سویا به دلیل گمانه‌زنی مبنی بر این که آب و هوای مطلوب برداشت محصولی را که پیش‌بینی شده است بزرگترین محصول آمریکا باشد، تقویت خواهد کرد، افت کردند.

بیشترین افت ذرت در پنج هفته به دلیل محصول فراوان؛ افت سویا

جمعه، 10 اکتبر 2014 – قراردادهای آتی ذرت پس از آن که گزارش رسمی دولت نشان از محصول فراوان بی‌سابقه در آمریکا که به مازاد این دانه خواهد افزود و قیمت‌های جهانی غذا را کاهش خواهد داد، داشت، با بیشترین افت از سپتامبر به بعد مواجه شد. سویا بیشترین افت را در طول دو ماه شاهد بود.

ذرت در پایین‌ترین سطح 5ساله و سویا در پایین‌ترین سطح 4ساله خود به دلیل شتاب گرفتن برداشت آمریکا

جمعه، 26 سپتامبر 2014 – قراردادهای آتی ذرت آمریکا روز جمعه به پایین‌ترین سطح پنج‌ساله خود سقوط کردند در حالی که قراردادهای سویا رکورد جدید پایین‌ترین سطح چهارساله خود را در بحبوحه شرایط آب و هوایی مساعد برای برداشت بی‌سابقه محصول در کمربند زراعی میدوسترن (Midwestern) هم‌زمان با کاهش توان رقابتی محصولات زراعی آمریکا در بازارهای جهانی به دلیل افزایش ارزش دلار، ثبت کردند.

بیشترین جهش ذرت در شش ماه به دلیل نگرانی از یخ‌بندان در آمریکا

جمعه، 05 سپتامبر 2014 – قراردادهای آتی ذرت به دلیل نگرانی از این که یخ‌بندان می‌تواند به محصولات زراعی در بخش‌هایی از آمریکا، بزرگترین تولیدکننده ذرت جهان، آسیب برساند، بیشترین جهش را در طول شش ماه داشتند.

سنگینی پیش‌بینی بارندگی بر روی قراردادهای آتی ذرت و سویای آمریکا

جمعه، 29 اوت 2014 – روز جمعه قراردادهای آتی ذرت و سویای آمریکا به دلیل پیش‌بینی بارندگی‌ها که اطمینان از برداشت فراوان هر دو محصول در پاییز امسال را تقویت کرد، در قیمت‌های پایین‌تری بسته شدند و تا مرز پایین‌ترین قیمت‌های این قراردادها نیز پیش رفتند.