بزرگترین افت سالیانه سویا در طول یک دهه به دلیل محصول فراوان

چهار‌شنبه، 31 دسامبر 2014 – قراردادهای آتی سویای آمریکا روز چهارشنبه سقوط کرد و سال 2014 را با بزرگترین افت خود در طول یک دهه به پایان رساند زیرا تولید فراوان در ایالات متحده آمریکا و آمریکای جنوبی منابع عرضه جهانی این دانه روغنی سرشار از پروتئین را دوباره افزایش داد.

ادامه مطلب...

اوج گرفتن سویا

جمعه، 26 دسامبر 2014 – قراردادهای آتی سویا و روغن سویای آمریکا روز جمعه صعود کردند و ذرت نیز با حجم معاملات اندک درست یک روز بعد از تعطیلی کریسمس، افزایش یافت.

ادامه مطلب...

افزایش سویای آمریکا به دلیل پوشش موقعیت‌های کوتاه و کاهش نرخ بهره در چین

جمعه، 21 نوامبر 2014 – قراردادهای آتی سویای آمریکا روز جمعه 1.8 درصد رشد کرد به گونه‌ای که قیمت‌های هفته به قلمرو مثبت منتقل شد زیرا سرمایه‌گذاران موقعیت‌های کوتاه خود را پوشش دادند و چین، بزرگترین واردکننده سویا، به صورت غیرمنتظره‌ای نرخ بهره‌ها را کاهش داد.

ادامه مطلب...

افت سویا به دلیل پیش‌بینی بهبود محصول برزیل در پی بارندگی‌های مطلوب

جمعه، 14 نوامبر 2014 – قراردادهای آتی سویا روز جمعه هم‌زمان با پیش‌بینی‌های مبنی بر بهبود دورنمای محصول در نتیجه بارندگی‌ها در برزیل، بزرگترین صادرکننده جهان در فصل زراعی گذشته، بیشترین افت در طول 19 هفته را تجربه کردند.

ادامه مطلب...

افت سویا و ذرت هم‌زمان با بهبود آب و هوا برای برداشت در میدوست آمریکا

جمعه، 17 اکتبر 2014 – قراردادهای آتی سویا و ذرت در آمریکا روز جمعه هر یک بیش از 1 درصد افت کردند زیرا به گفته بازرگانان، باز شدن آسمان در میدوست (Midwest) حکایت از سرعت بیشتر در برداشت محصول بی‌سابقه و افزایش فروش کشاورزان داشت.

ادامه مطلب...

روند افزایش سویای تحویل نزدیک به دلیل عرضه کم محصول قدیم

جمعه، 22 اوت 2014 – قراردادهای آتی سویای تحویل نزدیک آمریکا روز جمعه به بالاترین سطح یک‌هفته‌ای خود صعود کرد زیرا فرآوری‌کنندگان آمریکا برای یافتن منابع عرضه کمیاب محصول قدیم با دشواری مواجه بودند؛ این در حالی است که آغاز برداشت بعدی در منطقه میدوست (Midwest) حداقل یک ماه دیگر خواهد بود.

ادامه مطلب...

ثبت طولانی‌ترین دوره افول از سال 1973 برای سویا به دلیل افزایش عرضه جهانی

جمعه، 11 ژوئیه 2014 – قراردادهای آتی سویا پس از آن که یک گزارش رسمی نشان داد که میزان عرضه در آمریکا، بزرگترین تولیدکننده جهان، افزایش خواهد یافت، طولانی‌ترین دوره افول را در 41 سال گذشته ثبت کردند. ذرت به پایین‌ترین سطح چهارساله خود سقوط کرد.

ادامه مطلب...

افت سویا هم‌زمان با کاهش نگرانی‌ها در خصوص عرضه و امیدوارکننده بودن آب و هوا

پنج‌شنبه، 03 ژوئیه 2014 – قراردادهای آتی سویای آمریکا روز پنج‌شنبه سقوط و از موقعیت رشد اوائل روز عقب‌نشینی کردند زیرا به گفته بازرگانان، نگرانی‌ها درباره عرضه محدود محصول قدیمی فروکش کرد و پیش‌بینی‌ها حکایت از آب و هوای مساعدی داشت که باید بازدهی را تقویت کند.

ذرت نیز به دنبال سویا با افت مواجه شد.

ادامه مطلب...

افت سویا؛ تثبیت ذرت به دلیل خرید تکنیکال

جمعه، 20 ژوئن 2014 – قراردادهای آتی سویای آمریکا روز جمعه سقوط کردند تا به گفته بازرگانان، چهارمین سقوط هفتگی متوالی خود را به دلیل جمع‌آوری سود (Profit taking) و نگرانی درباره کند شدن تقاضای چین – بزرگترین خریدار این دانه روغنی در جهان – ثبت کنند. این در حالی است که ذرت به بالاترین سطح 10 روز گذشته خود افزایش پیدا کرد.

ادامه مطلب...

بیشترین افت سویا در طول 19 ماه در شرایطی که آب و هوای خشک به محصول کمک می‌کند

پنج‌شنبه، 01 مه 2014 – سویا به دلیل گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر این که میزان کشت در آمریکا هم‌زمان با گرم‌تر و خشک‌تر شدن آب و هوا، شتاب خواهد گرفت، به پایین‌ترین سطح در طول 19 ماه سقوط کرد.

ادامه مطلب...